Тимчасова версія сайту. Основна версія на реконструкції.

Тимчасова версія сайту.
Основна версія на реконструкції.

Розклад роботи:

Допомогти NAMU

Розклад роботи:
пн
×
вт
×
ср
×
чт
×
пт
×
сб
×
нд
×

Незавершені історії: нові твори з колекції. Презентація робіт Давида Бурлюка

Головна » Новини » Незавершені історії: нові твори з колекції. Презентація робіт Давида Бурлюка

Запрошуємо на третю подію циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції» – презентація робіт Давида Бурлюка!

Попри війну і величезні втрати, яких зазнають музеї України сьогодні, процес поповнення колекцій триває. Цього разу хочемо розділити з вами радість від нещодавнього надходження до музею — це дві роботи Давида Бурлюка, яскравого футуриста, експериментатора, перформера, українського митця світової слави, який завжди був у вирі мистецьких подій.

З 1922 року Бурлюк мешкав у США, де активно працював і де залишилася левова частка його творчої спадщини. Роботи, передані до NAMU цього року, належать саме до повоєнного періоду, який в колекції досі був не представлений.

“Натюрморт біля моря” (середина ХХ ст.) і “Березень” (1946) мають свою історію — музею їх подарував Джон Ґрінстайн, який отримав їх у спадок від своєї тітки Ілейн Ґілберт Ґрін. Утім, цього б не відбулося без друзів музею, серед яких Ігор Аронов, Михайло Горобець, Олеся Геращенко, Костянтин Дорошенко, Олександр Демко і Данило Волинець. Ми дуже вдячні всім, хто працював над тим, аби роботи Бурлюка потрапили до музейної збірки.

Добре відомо, наскільки важливий сьогодні доробок українських авангардистів, і як складно його віднайти й залучити до колекції. Історією про пошуки цих робіт друзями NAMU в Америці ми радо поділимося на зустрічі в музеї вже найближчої суботи.

🔸Чекаємо вас 28 жовтня (субота) з 12:00 до 17:00.

🔸14:00 – відбудеться майстер-клас для дорослих і підлітків за мотивами творчості Давида Бурлюка “Коні в кольоровій каруселі”: вивчатимемо взаємодію кольору, фактури і лінії, за допомогою фарб та супутніх матеріалів. Поговоримо про творчий шлях Давида Бурлюка, його формулу “живопис — колірний простір”, взаємодію кольору, лінії, площини і фактури, що перетворюють форму на площині на форму у просторі.

🔸17:00 – Презентація нових робіт Давида Бурлюка й кінопоказ документальної стрічки Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть». Фільм складається із трьох частин, дія першої розгортається в Італії, другої – у Карпатах, а третьої – у Грузії. Усі розділи об’єднують роздуми про простоту життя й неминучість смерті. Традиційно стрічку представить глядачам Олег Чорний.

🔸А також протягом дня відвідувачі можуть посілкуватися із медіаторами, поставити своїї питання щодо творів, дізнатися більше про митця й особливості його манери.

📌 Вартість: відвідування експозиції – 60 грн, презентації (включно із кінопоказом) – 90 грн, майстер-класу – 150 грн.
📌 Реєстрація тут.

 

📌 На жаль, з технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.

📌 У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.